fbpx
Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Kliimaseadme hooldus

Kliimaseadme hooldus_FS TeenusedNagu iga muu süsteem, vajab ka kliimasüsteem regulaarset hooldamist, et optimaalselt toimida. Sõiduki kliimaseadekonditsioneer töötab väga raskestes tingimustes, seega ei ole selle töökeskond võrreldav statsionaarse koduse kliimaseadmega, mille regulaarsele hooldamise vajadusele tihtipeale erilist tähelepanu ei pöörata. Kuna auto kliimaseade peab taluma pidevaid suuri ja kiireid temperatuuride muutusi, lisaks veel mootorivibratsiooni ja kaootilisi töötsükleid, ei püsi ükski kliimasüsteem 100% lekkevaba ilma hoolduseta.

Eesti kliimas, kus pea pool aastat on õhutemperatuurid nullilähedased või alla selle, on kliimakompressor pikalt väljalülitatud ning seetõttu ei toimu süsteemis gaasi ja õli tsirkulatsiooni, mis on hädavajalik kõigi süsteemi tihendite säilimiseks. Kuivamise tagajärjel ei suuda tihendid enam rõhku hoida ja süsteemist lekib välja oluline hulk gaasi. Kui gaasi/ külmaine kogus süsteemis on alla normi, peab kompressor tegema oluliselt rohkem tööd, et saavutada soovitud temperatuur. Seetõttu suureneb kompressori kulumine ja suurema töökoormuse tõttu ka sõiduki kütusekulu.

Selleks, et pikendada tihendite ja seeläbi kogu süsteemi eluiga, oleks soovitatav kliimakompressor tööle panna vähemalt kord kuus. Enamus sõidukitel ei lülitu kliimakompressor sisse või lülitub automaatselt välja kui temperatuurid jäävad alla 2- 4 kraadi. Seetõttu on Eesti oludes seda soovitust üsna keeruline järgida. Küll aga saame regulaarse hooldamise käigus ennetada süsteemi tõrkumist ja teha kõik, et selle eluiga oleks võimalikult pikk.

Isegi uute autode puhul on oluline kliimaseadme kontroll ja vajadusel täitmine puuduoleva gaasi/ külmaine ning spetsiaalse õliga. Seda tuleks teha vähemalt iga kahe aasta tagant, soovituslikult aga igal aastal. Lisaks külmainele ja õlile lisatakse süsteemi indikaatoraine, mis aitab tuvastada ka väikseima lekke kui see peaks tekkima.

Tihti avastab autoomanik kliimaseadme mittetoimise alles siis, kui ilmad on piisavalt soojad, et tekib vajadus autosalongi jahutada. Lisaks jahutamisele tagab aga kliimaseade ka niiskuse eemaldamise salongist, seega ka udused salongiklaasid vihmaste ja niiskete ilmadega on märk süsteemi ebaefektiivsest või üldse mittetoimimisest.

Kliimaseade on peamiselt küll jahutamiseks, kuid ei saa unustada selle olulist rolli ka salongiõhu optimaalse niiskustaseme hoidmisel. Niiskete ilmadega tagab töökorras kliimaseade uduvabad salongiklaasid, seega on kliimaseade väga oluline ka sõiduohutuse seisukohast.

FS-i spetsialistid teostavad kliimaseadme kontolli ja kliimatäitmise kaasaegse täisautomaatse seadmega. Seetõttu ei jää märkamata pisemgi leke ja saab olla kindel, et süsteem saab hooldatud vastavalt tootjanõuetele tagamaks kliimaseadme optimaalse toimimise.

 Teenuste hinnakiri.

Tutvu ka sooduspakkumistega meie kampaania lehel.

Küsi lisa ja broneeri aeg!