fbpx
Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Käigukasti õlivahetus

Automaatkast

Automaatkäigukasti õlivahetus

Automaatkäigukasti õlivahetus

Enamik autotootjaid ei näe hooldeprogrammis ette tänapäevastel autodel kasutatavates automaatkäigukastides õlivahetuse teostamist, samas automaatkäigukasti tootjad soovitavad õlivahetus teostada 30-60 000 km läbimise järel (sõltuvalt tootjast ja konkreetsest käigukasti mudelist).

Autotootjad väidavad, et tegu on hooldevaba käigukastiga, kus kasutatakse eluaegset „lifetime” õli. Reaalsus on aga see, et „lifetime” on väga suhteline mõiste ja paraku ei kesta hooldamata nn. eluaegse käigukasti elu nii kaua nii kaua kui ta võiks kesta. Kindlasti kestab selline käigukast garantiiaja ja rohkemgi, kuid tihti tekivad hooldamata automaatäigukastidega probleemid juba 150-200 000 km läbimise järel.

Tulenevalt eeltoodust soovitame automaatkäigukasti õli ja olemasolul ka filtri vahetada vastavalt käigukasti tootja soovitusele. Korrapärane hooldus pikendab oluliselt käigukasti eluiga, et auto läbiks rohkem muretuid kilomeetreid.

Õli vahetamise hinnad autoaatkastis sõltuvad käigukastitüübist ja on väga erinevad, kuna kasutatakse erinevaid õlisid, filtreid, tihendeid. Suured erinevused on ka automaatkäigukastides kasutatavas õlikoguses ning lisaks on õlivahetuse teostamise tööprotsessid erinevad. Konkreetse pakkumise saamiseks palume pöörduda meie spetsialistide poole.

Manuaalkast

Manuaalkäigukasti õlivahetus

Manuaalkäigukasti õlivahetus

Manuaalkäigukastis, nagu igas teiseski mehaanilist liikumist sisaldavas seadmes, on väga oluline töö teha õlil. Õli vähendab hõõrdumist ja seeläbi ka kulumist. Hõõrdumisel tekivad alati jäägid seega aja jooksul õli määrdub ning kaitsvad ja määrivad omadused vähenevad.

Üldjuhul on soovitav kinni pidada sõidukitootja poolt ettenähtud käigukasti õlivahetuse välbast, kuid soovituslik on teostada manuaalkäigukasti õlivahetus mitte hiljem kui iga 60 000 km läbimise järel.

Õli vahetamisele manuaalkastis kuluv aeg jääb enamasti 0,5-1 tunni piiresse, hinna kujunemisel on oluline tegur ka õlitüüp ja õli kogus, mis jääb enamasti 3-5 liitrile.

Käigukasti õlivahetuse hinnapakkumise saamiseks palume kontakteeruda meie spetsialistidega. Teenuste hinnakiri.

Tutvu ka sooduspakkumistega meie kampaania lehel.

Broneeri aeg!