fbpx
Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Mootoriõli vahetus

Mootoriõli vahetus

Mootoriõli vahetus

Sõltuvalt sõidukist on soovitav õlivahetus ja õlifiltri vahetus teostada vastavalt tootja poolt ettenähtud hooldevälbale, iga 10 000, 15 000, 20 000 või 30 000 km läbimise järel. Uuemate sõidukite puhul kasutatakse tihti pikendatud hooldevälpa (20 000 km, 30 000 km või rohkem) selleks on väljatöötatud spetsiaalsed  „Longlife” õlid.

Eesti oludes on siiski soovitav õlivahetus teostada mitte hiljem kui 15 000 km läbimise järel. Põhjuseks on muutlik ja niiske kliima, suured aastased temperatuuride erinevused ning lühikesed sõidutsüklid, kus mootor ei jõua tihti soojeneda töötemperatuurini. Eeltoodu põhjustab suuremat kulumist, seega kaotab mootoriõli oma kaitsvad omadused kiiremini. Olenemata sellest kas õli vahetatakse tihedamalt kui tootjatehas on ettenäinud või mitte, tuleb alati kasutada, autotootja poolt kehtestatud nõuetele vastavat õli. Konkreetsele mootorile mittesobiva õli kasutamine võib põhjustada tõsiseid mootoririkkeid, mille kõrvaldamisega kaasnevad suured kulud. Mõne eurone kokkuhoid õliliitrilt võib lõppeda väga kuluka mootoriremondiga seega õlivalikut tehes tasub järgida spetsialistide soovitusi. Sarnane olukord on ka õlifiltritega. Väga oluline on valida kvaliteetne õlifilter, nii mõnegi odava filtriga on ettetulnud komplikatsioone mille likvideerimine kipub väga kulukaks kujunema. Sarnaselt õlidele on ka filtrite puhul soovituslik arvestada spetsialistide soovitustega.

Õlivahetuse hind sõltub õlitüübist, õli kogusest (enamasti 4-8 liitrit), õlifiltri hinnast ja tööle kuluva aja hulgast (enamasti 0,5 kuni 1 tund). Ostes õli ja filtri meie teenindusest on õlivahetus tasuta. Meie spetsialistid kasutavad oma töös tipptootjate õlisid (Castrol, Total jt) ja filtreid (Mann, Fram jt).

Konkreetse pakkumise saamiseks palume pöörduda meie spetsialistide poole. Teenuste hinnakiri.

Tutvu ka sooduspakkumistega meie kampaania lehel.

Broneeri aeg!