Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Rehvide e-pood

Õiged suverehvid ja talverehvid sinu autole.

Iga autojuht peaks meeles pidama, et õiged rehvid tagavad sõiduturvalisuse ja sõidumugavuse. Ei ole liialdatud kui öeldakse, et rehv on parim kindlustuspoliis. Rehv on ainus asi, mis jääb teepinna ja auto vahele. Rehvi puutepind maaga on ca. peopesa suurune, seega hoiab teie autot teel vaid 4 peopesa ja on oluline, et see väike pind, mis on kontaktis teega, on võimalikult kvaliteetne ja valitud vastavalt aastaajale. Väga oluline on valida õiged rehvid vastavalt kliimavööndile ja aastaajale. Suverehvid on turvalised kasutatamiseks perioodil, mil ööpäeva keskmised temperatuurid jäävad üle 5 kraadi celsiuse järgi. Madalamate temperatuuridega perioodidel tuleb kasutada talverehve. Talverehvide kohustuslik kasutusaeg Eestis on 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Sõltuvalt teeoludest on erandina lubatud naastrehve kasutada 1. otroobrist kuni 30 aprillini. M+S tähistusega rehvid on lubatud aastaringselt. Mugavaim viis sobivaimate rehvide valimiseks on meie rehviotsing - tehes otsing kas rehvimõõdu või automargi järgi. Küsimuste tekkides palume kontakteeruda meie spetsialistidega.

Kuidas valida sobivaimad talverehvid?

Põhjamaised talved võivad olla väga külmad ning lumerohked, samas jälle vesised või jäised, seega on oluline valida talverehvid, mis on mõeldud just põhjamaistesse tingimustesse. Talverehvid jagatakse peamiselt kahte rühma: naastrehvid ja lamellrehvid.

Naastrehvid on parima võimaliku pidamisega pigem just jäistes oludes, kuid jäävad oma haarduvuselt keskpäraseks märgades oludes. Seega tuleb arvestada rehvivalikul kindlasti oma peamist sõidutrajektoori ja harjumusi. Kui peamiselt sõidetakse linnas ja suurematel maanteedel, oleks mõistlik kaaluda võimalust soetada pigem lamellrehvid. Lamellrehvid on väga heade omadustega just lumel ja märjal asfaldil, ka jääl on põhjamaistesse oludesse disainitud lamellrehvide pidamine väga ligilähedane naastrehvidele. Sealjuures kulutavad lamellrehvid oluliselt vähem teekatet ja teevad oluliselt vähem müra. Lamellrehvide valikul tuleb hoolikalt silmas pidada, et tegu on just põhjamaistesse oludesse disainitud tootega. Odavad talverehvid on enamasti disainitud kesk-euroopa pehmemasse kliimasse, ka «all season» ehk aastaringseks kasutamiseks disainitud rehvid, ei ole Eesti oludesse just turvalisim valik. Seega ei tohiks olla peamiseks eesmärgiks rehvivaliku tegemisel soetada talverehvid soodsalt.

Kuidas valida sobivaimad, samas soodsad suverehvid?

Suvisel perioodil on kindlasti soovitav kasutada suverehve. Suverehvid, nende muster ja rehvisegu on spetsiaalselt väljatöötatud just suvistes oludes maksimaalse turvalisuse ja sõidumugavuse saavutamiseks. Naastrehvidest naastude «välja nokkimine» ja selliste rehvide kasutamine suvel on pigem ohtlik. Talverehvi rehvisegu ja muster ei toimi soojadel temperatuuridel. Sama kehtib ka lamellrehvide kohta - rehvisegu on liiga pehme ja muster mittevastav, et saavutada piisavat turvalisust suvistel temperatuuridel. Kuna valik ja hinnaskaala on lai, on suverehvide valikul heaks abimeheks EU rehvimärgis. Tihti on soodsamate rehvide andmed ligilähedased või mõnel juhul isegi paremad kui tipptootjate rehvidel, seega targalt valides on võimalik valida odavad suverehvid kvaliteedis olulisi järelandmisi tegemata.

Turvalist sõitu iga ilmaga!