fbpx
Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Leia enda autole parimad talverehvid kiirelt ja lihtsalt

Iga Eesti autojuht teab, kuivõrd nõudlik on põhjamaine talv. Ühe päeva jooksul võib tee olla vesine või jäine, tuisune või selge. Mis veelgi olulisem, talverehvidest oleneb suurel määral see, kuivõrd juhitav auto on. Isegi väga võimekas auto ei pruugi olla talvisel teel nii kõrge jõudlusega kui tavaliselt, kui rehvid ei ole täiesti valmis Eesti teeolude jaoks. Rehvidest sõltub talvisel teel kõik – nii sõidumugavus kui ka sinu ja su pere ohutus.

Seetõttu on äärmiselt tähtis valida talverehvid, mis on võimelised toime tulema iga ilmaga. Kui valida rehvid, mis on võimekad nii vesisel kui ka libedal teel ning ei kohku suurte lumevallide ees, võid alati minna sõitma täie enesekindlusega, teades, et sinu auto on stabiilne ja sõit on mugav.

Millised talverehvid valida?

Talverehvide ostmisel tuleb esmalt selgeks teha, kas soovid pigem naastrehve või lamellrehve. Mõlemal on omad plussid ja miinused ning olukorras, kus üks on äärmiselt võimekas ei pruugi teine jälle olla sugugi nii hea.

Üldine reegel on üsna lihtne: naastrehvid on paremad nende jaoks, kes sõidavad jäisetel ja üldiselt lumest puhastamata külavaheteedel, mitte linnas või suurematel maanteedel. Naastud on loodud eelkõige eesmärgiga aidata autol edasi liikuda jäisel teel, kuid tavalisel asfaldil ei ole naastrehvid kõige võimekamad.

Lamellrehvid on muutunud aina populaarsemaks viimastel aastatel, kuna need on ühtaegu võimekad nii jääl, lumel kui ka lörtsil või märjal asfaldil. Kuna lamellrehvid ei lõhu teekatet, on kogu Euroopa turul naastudeta talverehvide müük suurenenud märkimisväärsel määral.  Kes sõidab eelkõige linnas või suurtel maanteedel, võiks kindlasti valida pigem lamellrehvid.

Kas odavad talverehvid on mõistlikud?

Talvehooaja tulek on paljude Eesti autojuhtide jaoks õudusunenägu, kuna see tähendab järjekordset mitmesajaeurost väljaminekut. Rehvivahetus ei ole odav luksus ning pole sugugi hämmastav kuulda, et ring rehve läheb maksma ligi tuhat eurot. Seetõttu mõtlevad paljud autojuhid sellele, kust leida talverehvid soodsalt.

Rehvide ostmine võib olla üsna täpne kunst, kuna halvad rehvid võivad muuta talvise autosõidu otseses mõttes ohtlikuks, vähendades auto pidurdusteekonda ja üleüldist juhitavust. Ebakvaliteetsete rehvidega tuleb olla kordades ettevaatlikum või isegi kordades parem autojuht kui suvel, kuna iga väike eksimus võib lõppeda õnnetult.

Kas see tähendab, et soodsad talverehvid on halvad? Ei, kindlasti mitte. Rehvide ostmisel tuleb eelkõige lähtuda nende tootmiskvaliteedist ja olemusest: näiteks lamellrehvide puhul tuleks valida eelkõige põhjamaisele turule toodetud rehvid, mille puhul on aastaringse kasutuse juures ka tõesti arvestatud talvega. Pigem Kesk-Euroopa kliimasse mõeldud lamellrehvid ei ole niivõrd valmis toime tulema Eesti talviste oludega, muutes sõidu väga ohtlikuks.

Samuti tuleks rehvide ostmisel lähtuda autotootja poolt esitatud koormus- ja kiirusindeksist – rehvid peaksid alati nendele tähistele vastama, kuna ebasobivad rehvid võivad vähendada auto võimekust mastaapselt.

Tänu FS.ee talverehvivalikule on sobivate rehvide valimine väga lihtne – kasuta lihtsalt otsingufiltreid ning leiad mõne hetkega oma autole sobivad rehvid.