fbpx
Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Kuidas osta parimad lamellrehvid

Viimastel aastatel on lamellrehvide müük mitmekordistunud kogu Euroopas väga lihtsal põhjusel: need nö iga aastaaja rehvid aitavad autojuhtidel raha kokku hoida pidevate rehvivahetuste pealt ning tagavad samas hea jõudluse igal ajal, hoolimata sellest, kas õues on lõõmav suvi või külm talv. Lamellrehvide näol on tegemist sisuliselt kaks-ühes tootega: tegemist on talverehvidega, millel pole naaste või teisest küljest on tegemist suverehvidega, mille kummiühend ja muster on välja töötatud nii, et rehv oleks võimekas ka talvisel teel. Tänu sellele võib lamellrehviga sõita aastaringselt, ilma, et oleks vaja muretseda rehvivahetuse pärast.

Kas lamellrehvid on suve- ja naastrehvidest paremad?

Kuna lamellrehvide müük on veel üsna uudne fenomen paljude autojuhtide jaoks, küsitakse kõige tihemini seda, kas need on tõesti suve- ja naastrehvidest paremad. Nagu igal asjal, on ka aastaringsetel rehvidel omad plussid ja miinused. Rääkides plussidest, siis siin on mõned olulised asjaolud: Lamellrehvid on nagu kuldne kesktee suve- ja talverehvide vahel, kuid ühtlasi tähendab see, et neil on naturaalselt mõningaid nõrkuseid. Üks nendest on kummisegu: kuigi ühest küljest on aastaringsete rehvide kummisegu väga võimekas, ei ole see kõige sobivam ekstreemselt külma ilma korral, kuna rehv muutub liiga jäigaks ja vähendab haarduvust. Teine oluline nõrkus puudutab paksult lumist või lörtsist teed. Lamellid on võimekad eelkõige vihmasel teel sõites, kuid mitte niivõrd lörtsi korral, kuna lörts ja lumi kipub mustri ära täitma, mistõttu ei saa enam rehv nii hästi teega haakuda.

Kuidas valida enda auto jaoks parimad aastaringsed rehvid

Hoolimata mõningatest miinustest on lamellid endiselt ühed parimad valikud ka Eesti talve jaoks. Parimate rehvide valimiseks tuleks eelistada eelkõige selliseid lamellrehve, mis on toodetud põhjamaisele turule, mitte Kesk-Euroopale. Põhjamaisele turule toodetud rehvid on valmistatud sobimaks meie karmi talvega, samas Kesk-Euroopa omad ei ole sobivad paksu lume ja lörtsi jaoks, sobides eelkõige väga malbe talve jaoks. Parimate rehvide valimiseks kasuta FS.ee mugavaid otsingufiltreid, mille abil leiad oma autole sobiva suurusega rehvid kiirelt ja hõlpsalt. Tänu lisaandmetele, sealhulgas kütusekulu ja mürataseme reitingutele, saad mõne hetkega leida parimad lamellid just oma auto jaoks.