fbpx
Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Rehvide tasakaalustamine on sõiduohutuse tagamiseks väga oluline

Sõiduohutuse tagamiseks on kriitiline, et autojuht omab sõiduki üle igal ajahetkel täielikku kontrolli ja sõidumugavus on tagatud maksimaalsel tasemel. Kuna suurem või väiksem deformatsioon on kõigel mis liigub on ka paratamatu, et aja jooksul rataste joondus sõidukil muutub. Kindlasti tuleks rataste tasakaalu alati kontrollida peale teelt väljasõitu või avariid aga ka peale autoga suuremast august läbi sõitmist või sõitmist vastu äärekivi ja ka peale suuremaid roolisüsteemi töid.

Tasakaalustamata rehvidega väheneb väga oluliselt sõidumugavus ja -kvaliteet. Lisaks lüheneb rehvide, amortisaatorite ja üldiselt kogu roolisüsteemi kasutusaeg. FS Teenused OÜ pakub oma klientidele sõidukite rehvi-, remondi-, hooldus- ja pesuteenuseid. Ühendust saate meiega võtta ka online vormi kaudu, mis on leitav siit

Kuidas ära tunda rehvide balansseerimise vajadus?

Toome ära mõned peamised vihjed sõiduauto käitumises, mis viitavad rehvide ja/või rataste tasakaalutusele:

  • Juhi jaoks on läbi rooli tuntav vibreerimine kiire sõidu ajal tasakaalutuse kõige märgatavam sümptom. Tavaliselt tekib see sõidukiirusel 50-60 km/h ja mida suuremaks läheb kiirus, seda märgatavamaks vibratsioon muutub;
  • Kindlasti tuleks rehvide ja rataste seisukorrale mõelda ka siis kui rooliratas on oma tsentrist väljas või kui sõiduk kisub selgelt ühele poole isegi siis kui teekate on täiesti ühtlane ja sõit toimub sirgel teelõigul;
  • Autot kurvi keerates teevad rehvid vilisevat häält ja nende kulumine on ilmselgelt väga ebaühtlane;
  • Auto teel hoidmiseks on vaja pidevalt teha rooliga sõidujoont korrigeerivaid liigutusi, auto tundub ebastabiilne ja ta kipub ühest teeservast teise “ujuma”.

Ühe või mitme sellise sümptomi ilmnemisel peaksite sellele kindlasti reageerima ja rataste ning rehvide seisukorra professionaalselt laskma üle vaadata.

Kui sageli tuleks rattad ja rehvid balansseerida?

Enamus automudelite puhul konkreetset kriteeriumit pole, kuid üldiselt soovitakse rehvid tasakaalustada peale igat korda kui rehve vahetatakse. Isegi kui suve ja- talverehvide hooajaline vahetamine sõidukil toimub ilma sõidumugavusest kaotamata peaks rataste ja rehvide tasakaalu siiski üle kontrollima vähemalt iga paari aasta tagant. FS Teenused OÜ teeb selle töö teie jaoks ära kiirelt ja odavalt!

Tasakaalustamine on vajalik ka siis, kui autole on soetatud täiesti uued rehvid. Rusikareegel on, et sagedamini vajavad balansseerimist laiemad rehvid. Automehaanikud soovitavad näiteks meeles pidada, et autol võiks rehvide balansseerimise võiks teha koos õlivahetusega, mis toimub sobiva intervalliga.

Tasakaalustamata ratas kahjustab auto stabiilsust ning muudab autosõidu ohtlikuks ja üsna ebamugavaks. Lisaks kulub rehvimuster ebaühtlaselt tekitades sellega täiendava ohu. Ka ainuüksi rehvide ja roolisüsteemi säästmiseks oleks sõiduki tasakaalus veendumine iga mõne aasta tagant oluline. Pikemas perspektiivis on see lihtsalt kokkuhoid kuludelt, mida roolisüsteemi kuuluvate osade asendamiseks tuleb märksa varem kanda.

Ka talverehvid vajavad tasakaalustamist

Kuigi talverehvide valmistamisel kasutatav kummi on valmistatud kõrgema kvaliteediga materjalist vajavad hooldust ja asukoha vahetust auto all ka nemad. Naastrehvide puhul on eriti oluline nende asukohta muuta, et tagada naastude võrdne kulumine rehvides, mis ei tekita olukordi, kus auto võib ootamatult jäisel teekattel libisema hakata.

Nii suve- kui ka talverehvide puhul tuleb kasuks nelja erineva rehvi asemel hoida ühte rehvi alati ka varuks. See laiendab võimalusi rehvide asukoha muutmiseks. Loomulikult tuleks seejuures meeles pidada, et viiendat varurehvi hakatakse koheselt ka sõiduks kasutama vältimaks olukorda, kus auto all on ühel hetkel 3 keskmise või suure kulumisega rehvi ja üks täiesti uus rehv.

Rehvide tasakaalustamise hinnad on FS Teenused OÜ-s soodsad

FS Teenused OÜ omab pea kogu Eestit katvat partnerteeninduste võrgustikku. Meie teenindused on olemas kokku 24 Eesti linnas ja rehvide tasakaalustamise hinnad on alati väga soodsad. Oleme valmis teid alati hea meelega teenindama sõltumata sellest millisesse teenindusse otsustate pöörduda. Sõiduauto rehvide tasakaalustamine Tallinnas on võimalik alates 6 eurost kuni 9 euroni sõltuvalt rehvide läbimõõdust.