fbpx
Toode lisatud ostukorvi
Muuda sisu Edasi vormistama

Goodyear lisakindlustus kahjustatud rehvide väljavahetamiseks

Löökaugud, Goodyear rehvid

Goodyear rehvid

Rehvitootja Goodyear pakub autojuhtidele lisakindlustust, et Goodyear rehvid, mis on parandamatult kahjustada saanud väljavahetada. Kindlustus laieneb ka neile Goodyear rehvidele, mis on löökaukude tõttu lõhkenud.

Kevadistel linnateedel on palju löökauke, mille eest ei ole kaitstud isegi kogenumad autojuhid. Löökaugust tingitud kahjud autole katab üldjuhul vaid kaskokindlustus, kuid mõned rehvitootjad, nt Goodyear pakuvad lisakindlustust kahjustada saanud rehvide hüvitamiseks, mille puhul on rehvivahetus vältimatu, nii ka löökaukudest tingitud kahjude korral.

Goodyeari Baltimaade tootejuhi Elmantas Latkauskase sõnul võib löökaugust läbisõitmise tagajärjel tekkinud kahju autole ulatuda paarist sajast eurost paari tuhande euroni olenevalt sellest, kas kahjustada sai rehv või isegi autokere. “Enamasti saavad sellistes õnnetustes kahjustada rehvid. Kui auto läbib löökaugu nii esimese kui tagumise rattaga, siis kannab autojuht isegi topeltkahju,” rääkis Latkauskas.

Löökaukudest tingitud rehvikahjustus ei pruugi olla palja silmaga nähtav, kuid võib siiski sõidu turvalisust mõjutada, sest tekkinud lõhed või rehvikarkassi kahjustused võivad ühel hetkel viia rehvi lõhkemiseni sõidu pealt. “Soovitav on pärast igat raskemat löökaugust tingitud põrutust külastada autoteenindust ja lasta spetsialistidel oma Goodyear rehvid üle vaadata. Õnneks katab lisakindlustus kahjustada saanud rehvi kulud, kui rehvi ei ole enam võimalik parandada,” ütles Latkauskas.

“Löökaukude vältimiseks soovitan ebatasastel teedel väiksema kiirusega sõita ja tähelepanelikult teed jälgida. Kuid kui löökaugu vältimine ei ole enam võimalik, saab siiski põrutuse mõju vähendada. Selleks tuleks enne löökaugust läbisõitmist vabastada piduripedaal ja keerata rool tavaasendisse – see vähendab oluliselt mõju autokerele,” soovitas Latkauskas.

Goodyeari lisakindlustuse saamiseks peab rehvimüüja andma ostjale spetsiaalse kaardi, mis tuleb kindlustuse kehtimiseks registreerida veebilehel.

Goodyeari rehvInfo Goodyeari kohta

Goodyear on üks maailma suurimaid rehviettevõtteid. Ettevõtte pakub tööd ligikaudu 66 000 inimesele ja valmistab oma tooteid 49 tootmisüksuses 22 riigis üle kogu maailma. Kaks innovatsioonikeskust Ohios Akronis ja Luksemburgis Colmar-Bergis töötavad selle nimel, et arendada tipptasemel tooteid ja teenuseid, mis panevad oma valdkonnas paika kõrgeimad kvaliteedistandardid.

Lisainfo saamiseks Goodyearist külasta veebilehte: www.goodyear.ee.

Goodyear rehvid